Změkčovací stanice vody OPTIMAL

 • Dokonalá řídící jednotka Logix (USA)
 • Řízení hlavice: Objemové (kapacitní)
 • Množství náplně: 25 litrů
 • Pro až 5-6-člennou rodinu a středně tvrdou nebo tvrdší vodu.
 • Přípojení 1″, vnější závit.
 • Maximální průtok vody: 1,8 m3/hod
 • Velice efektivně odstraňuje vodní kamen a snižuje tvrdost
 • Nízké provozní náklady
 • Elektronické řízení – počítač,
 • Plně automatické – regenerace dle objemu
 • Kvalitní filtrační hmoty. Doba užívání až do 15 let.
 • Kalich změkčovače tipu „kabinet“

Změkčovací stanice OPTIMAL je sofistikovaná technologie v moderním designu na změkčení studené vody, tj. odstranění vodního kamene. Změkčená voda nejen blahodárně působí na kůži, vlasy, praní prádla, ale zabraňuje i vzniku vodního kamene na sanitární technice, v boilerech, v koupelnách, na záchodech apod. Instalují se na vstupní potrubí do objektu a tím jsou určené k úpravě pitné a užitkové vody ve všech odběrných místech. Je to plně automatické moderní zařízení, které efektivně odstraňuje z vody soli vápníku a hořčíku (tvrdost).

Tato změkčovací stanice typu „kabinet“ umožňuje instalaci například v koupelně nebo technické místnosti. Nádoba na ionex a regenerační nádoba jsou v tomto případě umístěny v jednom vzhledově příjemném pouzdře.

Změkčovací stanice OPTIMAL má moderní řídící hlavici LOGIX (USA), která je řízena počítačem a umožňuje individuální nastavení přístroje podle potřeb a kvality vody každého zákazníka. Má vestavěnou záložní baterii, takže při krátkodobém (do 12 hod) odpojení elektrického proudu, nastavení počítače zůstává.

Elektronická řídící jednotka LOGIX sleduje průtok vody a sama řídí regenerační a proplachovací cykly dle aktuální spotřeby vody.

optimal-ovladaci-panel

Ovládání řídící jednotky

 

OPTIMUM stanice

celé zařízení

optimal-schema

Pohled dovnitř zařízení

 

Během fungování je tvrdost (součet vápníku a hořčíku) nebo jiné nečistoty odstraňovány pomocí filtrační hmoty. Ve změkčovači vody se nachází iont- vyměnitelná pryskyřice (ionex, katexový), který mění kladné kationty ve vodě, například Ca2+ , Mg2+ atd, za ionty sodíku Na+. Během regenerace zařízení jsou tvrdost nebo jiné nečistoty odstraňovány z filtrační hmoty a splachují se do odpadu. V ten samý čas se filtrační schopnosti hmoty regenerují pomocí solného roztoku.

Během fungování změkčovací stanice OPTIMAL využívá 7 regeneračních cyklů. Řídící jednotka je zodpovědná za směrování vodních toků ve filtračním systému během fungování a regenerace.

Rozměry:

(VxŠxH): 1130mm x 320 mm x 540 mm

Zajímá vás komplexní úprava vody v rodinném domě?

ECO WATER SYSTEM – ZMĚKČOVAČ VODY

Tvrdá voda je častým problémem na mnoha místech Česka. Příliš tvrdá voda není vhodná k pití, vaření i umývání. Způsobuje vysoušení kůže a objevují se také názory, že při vaření zbavuje pokrmy chuti a vůně. Pokud je voda středně a více tvrdá, nejen že trpí veškerá zařízení, kde je topná spirála, ale i ventily, baterie, potrubí , splachovače, sprchy atd. Dobře známým jevem jsou nevzhledné skvrny na všem, co s tvrdou vodou přišlo do styku a nebylo ihned dosucha otřeno. Stačí letmý pohled na obklady, skleněné povrchy či nádobí a lze si o tvrdosti vody v domácnosti udělat jasno. Řešením těchto problémů je změkčovač vody.

ECO WATER SYSTEM - ZMĚKČOVAČ VODY kopie

Co je změkčovač vody a jak funguje?                                         

Změkčovač vody je typem zařízení pro úpravu vody, které snižuje její tvrdost, tedy podíl rozpuštěných nerostů. Přesněji řečeno, příčinou tvrdosti vody jsou vápenaté a hořečnaté ionty. Změkčovač vody je odstraní prostřednictvím procesu, při kterém je nahradí ionty sodíku. Instaluje se zpravidla do místa centrálního přívodu vody do domu. Kvalitnější voda je pak k dispozici v celé budově.

Změkčená voda vám ušetří spoustu starostí s odstraňováním usazenin a hlavně pomůže uspořit nemalé náklady na opravy zanesených spotřebičů a případně předčasné pořízení nových. Měkká voda je také účinnější pro umývání. Ušetříte proto rovněž mycí prostředky. Přínosem pro vás bude i vyšší komfort při sprchování, koupání, čištění zubů a dalších rutinních úkonech. Navíc jde i o ekonomickou rozvahu, neboť 1mm vodního kamene na topných spirálách zvedne spotřebu energie na ohřev o 20%!

Výhody, které změkčovač vody přináší, jsou tedy značné. Kromě zvýšení životního komfortu pro vás bude jeho pořízení znamenat i finanční úsporu. Náklady na pořízení a instalaci zařízení se vám tak brzy zaplatí.

Rozměry:
(VxŠxH): 1330 mm x 230 mm x 440 mm

TECHNOLOGIE NA ODSTRAŇENÍ VODNÍHO KAMENE

TECHNOLOGIE NA ODSTRANĚNÍ VODNÍHO KAMENE A ŽELEZA